Zagraj z Radnym

"Zagraj z Radnym" - czyli...

Jaki jest cel projektu?

  • Integracja i aktywizacja mieszkańców poprzez sport;
  • Promocja aktywnego trybu życia;
  • Umożliwienie alternatywnego spędzenia wolnego czasu;
  • Poprawa wizerunku jednostki pomocniczej.

Kto może wziąć udział?

  • Uczestnikiem projektu może być każdy, kto ukończył 15 lat (nie dot. uczniów SP 40) i posiada obuwie na salę gimnastyczną.
  • Nie ma ograniczeń terytorialnych - osoby mieszkające poza granicami naszej jednostki pomocniczej lub miasta, bez obaw mogą przyjść.
  • Umiejętności nie mają znaczenia - liczy się dobra zabawa i spędzanie czasu w miłej atmosferze.

Co jest grane?

  • Siatkówka - W czwartki na sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 16 przy ul. Ubocze 3
  • Piłka nożna - W Gimnazjum nr 10 przy ul. Gościnnej 17 oraz w Szkole Podstawowej nr 40 przy ul. Stromej 19
  • Koszykówka - W SP 40 oraz w SP 16, jeśli obecna jest odpowiednia "ekipa"
  • Unihokej - W SP 40 oraz Gim. nr 10, jeśli uczestnicy wyrażą taką chęć
  • Karty/szachy - W przypadku kontuzji lub większej liczby osób, można na boku pograć w karty (wszędzie) lub szachy (Gim 10)

Pomysł i realizacja:

  • Pomysłodawcą i jednocześnie realizatorem jest Mateusz Korsztun. Projekt nie miałby jednak szans na powodzenie, gdyby nie pomoc ze strony Szkoły Podstawowej nr 16, która bezpłatnie użyczyła salę gimnastyczną i pozwoliła na rozwój projektu.
    W początkowej fazie realizacji pomagał Maciej Kochanowski. Wiele wnieśli także pierwsi uczestnicy, którzy do dziś tworzą "ramę" beneficjentów projektu.
  • Od marca 2013 roku (dokładnie rok po rozpoczęciu projektu) włączono dwie kolejne szkoły. Do SP 16 dołączyła Szkoła Podstawowa nr 40 oraz Gimnazjum nr 10.

Terminarz spotkań:

Październik 2013:

  • 1 października - SP 40 - Piłka nożna, unihokej - Godz. 16 - 19
  • 7 października - Gim 10 - Piłka nożna, unihokej - Godz. 16:30 - 20
  • 15 października - SP 40 - Piłka nożna, unihokej - Godz. 16 - 19
  • 17 października - SP 16 - Siatkówka - Godz. 18:15 - 21
  • 21 października - Gim 10 - Piłka nożna, unihokej - Godz. 16:30 - 20
  • 24 października - SP 16 - Siatkówka - Godz. 18:15 - 21
  • 29 października - SP 40 - Piłka nożna, unihokej - Godz. 16 - 19
  • 31 października - SP 16 - Siatkówka - Godz. 18:15 - 21

 

Listopad 2013:

  • 5 listopada - Gim 10 - Piłka nożna, unihokej - Godz. 16:30 - 20
  • 7 listopada - SP 16 - Siatkówka - Godz. 18:15 - 21
  • 12 listopada - SP 40 - Piłka nożna, koszykówka - Godz. 16 - 19
  • 14 listopada - SP 16 - Siatkówka - Godz. 18:15 - 21
  • 18 listopada - Gim 10 - Piłka nożna, unihokej - Godz. 16:30 - 20
  • 21 listopada - SP 16 - Siatkówka - Godz. 18:15 - 21
  • 26 listopada - SP 40 - Piłka nożna, koszykówka - Godz. 16 - 19
  • 28 listopada - SP 16 - Siatkówka - Godz. 18:15 - 21

Grudzień 2013:

  • 2 grudnia - Gim 10 - Piłka nożna, unihokej - Godz. 16:30 - 20
  • 5 grudnia - SP 16 - Siatkówka - Godz. 18:15 - 21
  • 10 grudnia - SP 40 - Piłka nożna, koszykówka - Godz. 16 - 19
  • 12 grudnia- SP 16 - Siatkówka - Godz. 18:15 - 21
  • 16 grudnia - Gim 10 - Piłka nożna, unihokej - Godz. 16:30 - 20
  • 19 grudnia - SP 16 - Siatkówka - Godz. 18:15 - 21